+420 608 47 46 45
Pondělí - Pátek: 8:00 - 18:00
Přihlásit se nebo registrovat
Prázdný
Poštovné
Obch. podmínky
Blog

Něco na té pampelišce je

17.6.2017

A je tu zas to nádherné období, které rozzáří trávníky, louky i zahrady milióny sluníček. Květen a pampelišky, to je paráda. Vždy mě ten pohled zvedne náladu. I když už dávno nepletu věnečky, často se přistihnu při úsměvu, když mě do očí oslní ta spousta žlutých bambulek, do kterých se opře jarní sluníčko.

Jako zahrádkář s pampeliškou nebojuji a jak pronesl jeden klasik, učinila jsem ji svojí oblíbenou květinou :).

I když si mnoho lidí z pampelišek doma vaří pampeliškový sirup, nebo med, jak se říká, pampeliška sama o sobě jako rostlina moc chutná není. Její chuť je mírně nahořklá, ale jen tak akorát. Listy se mohou třeba natrhat do zeleninového salátu.

Nasládlé jsou jen květy. Sirup ( mnozí říkají pampeliškový med) je sice voňavá pochoutka, ale je škoda, že při výrobě takového sirupu, se většina léčivých složek delším varem bohužel ničí a navíc je v něm spooouuusta cukru.

Smetanka lékařská má podle našich babiček hlavně pozitivní vliv na játra, ledviny, žaludek, slinivku, pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi, snižuje krevní tlak kvůli vysokému obsahu draslíku a je to jemný detoxikační prostředek.

Kořen smetanky lékařské navíc pokud je ještě zkombinován s lopuchem dělá dobře na různé kožní ekzémy, vyrážky a akné. Protože pročišťuje krev.

Doprava

Uloženka (WE|DO)79,- Kč
Kurýr na adresu109,- Kč
Balík na poštu119,- Kč
 
Platba na účetzdarma
Dobírka49,- Kč
 
Doprava zdarma od 1500,- Kč

Kontakt

*Provozovatel:
LetMessage s.r.o.
Lábkova 15
318 00 Plzeň

IČO: 29122783
DIČ: CZ29122783
*608 47 46 45
*bylinkuj@bylinkuj.cz

Reference

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Bylinkuj.cz

Poznámka

Informace uvedené na této webové stránce jsou poskytovány pouze pro informační účely a nejsou určeny k nahrazení rad od kvalifikovaného lékaře. Pro informace o zdravotním stavu se poraďte s lékařem. Výrobky označené BIO jsou pod kontrolou CZ-BIO-002.